ניקיון חדרים נקיים

מבלי שנמעיט ברמת ניקיון המשרד או המעבדה, ישנם מקומות שונים אשר בהם נדרשת רמת ניקיון ושמירה על סטריליות גבוהה במיוחד. כמו לדוגמא במפעלי תרופות או במעבדות מחקר, בבתי חולים, חדרי ניתוח ועוד. בכל אותם המקומות ישנם חדרים נקיים אשר מוכרים גם בשמם – חדרים סטריליים. ניקיון של חדרים נקיים אינו שירות ניקיון רגיל. הוא דורש ציוד שונה, ידע מקצועי ועבודה בתנאים שונים לגמרי
החדרים הנקיים שם נשמרת הסטריליות ברמה גבוהה במיוחד דורשים שירותי ניקיון שונים לגמרי מכל מה שאנחנו מכירים בתחום הניקיון הכללי. נדרשים כלי הניקוי המיוחדים, חומרי הניקוי המתאימים ואף לבוש מיוחד אותם ילבש צוות הניקיון על מנת שהסטריליזציה והניקיון בחדר יישמרו היטב. לצורך ביצוע ניקיון חדרים נקיים יש להיעזר בצוות מנוסה שיודע איך וכיצד לעשות זאת ברמה הגבוהה ביותר בלי לפגוע במקום.
ניקיון מעבדות סטריליות – מה הציוד הנדרש
באופן כללי חשוב לדעת כי כאשר צוות הניקיון נכנס לבצע את עבודות הניקיון בחדר הנקי, הוא אמור להתלבש בהתאם, כלומר ללבוש חלוקי מעבדה וברוב המקרים גם כיסוי לנעליים וכיסוי לזקן. שרוולים, סינרים, סרבלים וכמובן גם כפפות. מלבד זאת, יישא הציוד לביצוע העבודה, אופי ייחודי על מנת שהחדר לא יזדהם. אם אלו סחבות מיוחדות ללא סיבים שיתפזרו באוויר, שואבי אבק מיוחדים, מקלוני ניקוי ועוד ציוד אשר מטרתו היא להוביל את המקום ולהגיע לרמת ניקיון גבוהה וסטרילית בלי להשתמש במוצרים שעלולים לזהם את המקום.
ניקיון חדרי ניתוח דורש ידע
הצוות שאמור להיכנס אל חדר הניתוח על מנת לבצע שם את עבודות הניקיון אמור להיות צוות עם מודעות לגבי החשיבות שבשמירה על סטריליזציה נכונה. חשוב לזכור כי חדר ניתוח חייב להיות ברמת סטריליזציה גבוהה במיוחד. בחלל אשר בו מתבצעות פרוצדורות מורכבות אשר חושפות את גופו של המטופל לאוויר הפתוח כאשר לעיתים אלו איברים פנימיים ורגישים במיוחד אשר עלולים להינזק קשות הודות להיעדר סטריליזציה מתאימה בחדר.
לא לחינם מושקעים משאבים רבים כל כך בבנייה נכונה של חדר כזה ועל כן חשובה גם התחזוקה הקבועה וההשקעה בניקיון הנכון של המקום.

גודל גופן - +
רווח בין שורות - +
החלפת גופן
הדגשת קישורים
ניגוד צבעים
היפוך צבעים